Przejdź do treści
baner3
baner2
Przejdź do stopki

Aktualności

Aktualności

Treść

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tymbarku ogłasza nabór Seniorów z terenu Gminy Tymbark w wieku 65+ do Programu Korpus Wsparcia Seniora na rok 2022.

Program kierowany jest do Seniorów prowadzących samodzielnie gospodarstwa domowe lub mieszkający z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającej opieki w codziennym funkcjonowaniu w zakresie odpowiadającym ich potrzebą ze względu na stan zdrowia.

Pomoc polegać będzie na:

  • bezpłatnym udostępnieniu seniorom tzw. „opasek bezpieczeństwa” wyposażonej w co najmniej trzy z następujących funkcji: przycisk bezpieczeństwa - sygnał SOS, detektor upadku, czujnik zdjęcia opaski, lokalizator GPS, funkcje umożliwiające komunikowanie się z centrum obsługi i opiekunami, funkcje monitorujące podstawowe czynności życiowe (puls i saturacja).
  • sprawowaniu całodobowej opieki na odległość nad seniorami przez centrum monitoringu;
  • po odebraniu zgłoszenia dyspozytor (ratownik medyczny, opiekun medyczny, pielęgniarka) podejmuje decyzję o sposobie udzielenia pomocy seniorowi.      W zależności od sytuacji może on zapewnić wsparcie emocjonalne przez telefon, poprosić o interwencję kogoś z jego najbliższego otoczenia (rodzinę, sąsiadów, opiekunów), poprosić o interwencję pracownika ośrodka pomocy społecznej (np. pracownika socjalnego czy opiekunkę środowiskową) lub wezwać służby ratunkowe

Osoby zainteresowane udziałem w programie prosimy o kontakt z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tymbarku osobiście lub telefonicznie ( tel. 18 3325 322, 693 721 301 ) do dnia 28 kwietnia 2022r.

 

52806