Przejdź do treści
baner3
baner2
Przejdź do stopki
Przejdź do treści

Wydarzenia

Program Dobry Start

Treść

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tymbarku informuje, że od dnia 1 lipca 2018r będzie realizatorem rządowego programu „Dobry start” w związku z  Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30 maja 2018r ( Dz. U. z dnia 1 czerwca 2018r poz. 1061 ) na podstawie, którego rodziny otrzymają raz w roku 300 zł na każde dziecko uczące się w szkole – bez względu na dochody. 

Świadczenie przysługuje raz w roku na rozpoczynający się rok szkolny dla dzieci do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24 roku życia. Świadczenie nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowania przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole.

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Tymbarku od dnia 1 lipca 2019r w formie online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną, natomiast w wersji tradycyjnej - papierowej od 1 sierpnia 2019r. Wnioski będą do pobrania w Ośrodku lub strony internetowej. Osoby zainteresowane złożeniem wniosku powinny go złożyć nie później niż do 30 listopada 2019r.

W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu, rodziny wyprawkę otrzymają nie później niż 30 września. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach Ośrodek będzie miał maksymalnie 2 miesiące od dnia złożenia wniosku na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia.

Ważne! Złożenie wniosku o świadczenie "Dobry Start" w miesiącu lipcu i sierpniu to gwarancja wypłaty świadczenia nie później niż do 30 września.

Świadczenie "Dobry Start" jest zwolnione od podatku. Nie podlega egzekucji ani wliczeniu do dochodu przy ustalaniu prawa do świadczeń z innych systemów wsparcia.

Informujemy, że od dnia 1 lipca 2021r Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej nie przyjmuje i realizuje wniosków w ramach programu Dobry Start. Realizatorem programu jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

62008