Przejdź do treści
baner3
baner2
Przejdź do stopki

Aktualności

Aktualności

Treść

W dniu 23 września 2021r w Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Seniorami z terenu Gminy Tymbark, którego tematem było "Zapobieganie przestępstwom przeciwko mieniu: kradzieży, kradzieży z włamaniem, rozbój, oszustwo np. na wnuczka, policjanta, itp".

W spotkaniu zorganizowanym prze Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej uczestniczyli Wójt Gminy Pan Paweł Ptaszek, Radni Gminy wraz z Przewodniczącą Panią Stanisławą Urbańską, Seniorzy oraz uczniowie Szkoły Podstawowej z Podłopienia z opiekunem Panią Agatą Dąbrowa.

Wójt Gminy Pan Paweł Ptaszek w swoim wystąpieniu zwrócił szczególną uwagę na bezpieczeństwo Seniorów, którzy są grupą społeczną najbardziej zagrożoną w obecnym czasie pod względem dokonywanych oszustw metodami na wnuczka, policjanta itp.

Zaapelował również  o zwrócenie uwagi na osoby nieznane z którymi Seniorzy rozmawiają osobiście lub telefonicznie o zachowanie ostrożności, rozwagi  w przekazywanych danych informacjach z uwzględnieniem danych osobowych, które mogą zostać wykorzystane w celu dokonania przestępstwa.

Wykład "Zapobieganie przestępstwom przeciwko mieniu: kradzieży, kradzieży z włamaniem, rozbój, oszustwo np. na wnuczka, policjanta, itp". przeprowadzony został przez Pana Kajetana Rajskiego – prawnika reprezentujący Stowarzyszenie Fidei Defensor w ramach projektu finansowanego ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Miłym akcentem podczas spotkania było zwrócenie uwagi uczniów Szkoły Podstawowej w Podłopieniu na bezpieczeństwo Seniorów poruszających się pieszo. Uczniowie biorący udział w programie Bezpieczna Szkoła zachęcali do noszenia elementów odblaskowych przez osoby starsze by być lepiej widocznym na drodze. Uczniowie wręczyli opaski odblaskowe 

Przypominamy, że:

Osoby będące ofiarami przestępstwa mogą uzyskać pomoc:

  1. w ramach Funduszu Sprawiedliwości skorzystać z bezpłatnej, kompleksowej pomocy dla ofiar przestępstw pod numerem całodobowej infolinii 222 309 900,
  2. w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej tel. 18 33 75 804   lub 600 033 199, emeil: porady@powiat.limanowski.pl w formie porad prawnych,
  3. w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej tel. 18 3325 322, email: gopstymbark@onet.eu w formie poradnictwa, informacji

 

60689