Szanowni Mieszkańcy! Przypominamy, że trwa akcja szczepień przeciw Covid-19

 

Co należy zrobić, żeby się zaszczepić? Jak się zarejestrować na szczepienie? Mają Państwo do wyboru 4 możliwości:

 

1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale jeśli go podasz, otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby. Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie - jeśli podałeś numer telefonu - otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

 

2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci terminy w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innej miejscowości – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację. Możesz również wybrać rodzaj szczepionki, którą chcesz być zaszczepiony. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem. Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, wystarczy, że wypełnisz formularz na www.pz.gov.pl i pojawisz się w Urzędzie Gminy w Tymbarku aby potwierdzić swój Profil Zaufany.

 

3. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim. Przypominamy, że najbliższym punktem szczepień na terenie Gminy Tymbark jest: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Chiramed” z/s w Tymbarku 34-650 Tymbark 315; rejestracja do Ośrodka: osobiście, telefonicznie pod numerem tel. 18 332 52 20, kom. 730 900 220 lub mailowo – tymbark@chiramed.pl.

 

4. Wyślij wiadomość SMS. 

Wyślij wiadomość o treści: SZCZEPIMY SIE na numer 880 333 333, a w odpowiedzi otrzymasz instrukcje kolejnych kroków. Najpierw zostaniesz poproszony o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje Ci najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.

 


 

BEZPŁATNY TRANSPORT NA SZCZEPIENIA

Osoby mające trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko SARS-CoV-2, w tym osoby niepełnosprawne mogą skorzystać z bezpłatnego transportu do punktu szczepień. W celu sprawnego przeprowadzenia akcji transportowej, od dnia 15 stycznia br., Gmina Tymbark uruchomiła dyżur telefoniczny: (18) 33 25 637, czynny w godzinach 7.30–15:30 – od poniedziałku do piątku.

Pod podanym numerem kontaktowym będziecie mogli Państwo uzyskać informacje oraz zapewnić sobie w określonym, zarezerwowanym czasie, przejazd z miejsca zamieszkania do punktu szczepienia i z powrotem.

źródło: https://www.tymbark.pl/aktualnosci/2021/05-06/trwa-akcja-szczepien-przeciwko-covid-19