Aktualności

Treść

21 października w tymbarskiej bibliotece odbyły się kreatywne zajęcia dla seniorów, zorganizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tymbarki i Bibliotekę Publiczną w Tymbarku.

 

Spotkanie integracyjne miało na celu spędzenie wolnego czasu w praktyczny i ciekawy sposób. Rozpoczęło się od warsztatów artystycznych prowadzonych przez plastyczkę Wiesławę Frączek. Panie wykonywały jesienne dekoracje do domu tj. wianki na drzwi wejściowe oraz ozdobne świece.

W drugiej części spotkania ks. dr Jerzy Smoleń, znany i ceniony psycholog, wygłosił interesujący wykład pt. „Godność seniora”. Prelegent w ciekawy sposób mówił o budowaniu relacji międzypokoleniowych. Budowanie relacji wymaga pewnych umiejętności, jako przykłady posłużyły przypadki, z którymi zetknął się w codziennej pracy. Przytoczył kilkanaście zasad, na które powinien zwrócić uwagę każdy senior. Mówił o prawach osób starszych, ale i o błędach popełnianych w życiu.

Spotkanie można zaliczyć do bardzo udanych, a wspólnie spędzony czas w miłej atmosferze, z otwartością i dbałością o dobre samopoczucie uczestników, zaowocuje nowymi pomysłami na przyszłość.

Warsztaty odbyły się pod patronatem Wójta Gminy Tymbark Pawła Ptaszka, a sfinansowała je Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Tymbark.